به صفحه قوانین و مقررات اکتیک خوش آمدید

این قوانین برای استفاده راحت‌تر کاربران از خدمات اکتیک نوشته شده و شامل موارد مسئولیت و عدم مسئولیت اکتیک است. همچنین تمامی قوانین در ارتباط با مهمان و میزبان لازم‌الاجراست. ثبت‌نام در اکتیک به عنوان کاربر مهمان یا کاربر میزبان و یا خرید تجربه از اکتیک به معنی مطالعه و پذیرش این قوانین از سمت تمامی کاربران خواهد بود.

تعاریف

تمام کلمات، عبارات و اصطلاحات به کار برده شده در متن دارای معنای نوشته شده در این قسمت هستند.

تجربه: محصول سرگرمی که در ازای پرداخت پول رزرو می‌کنید و به صورت حضوری یا آنلاین در حضور یک فرد باتجربه انجام می‌دهید.

میزبان: فرد دارای مهارت و تخصص و تجربه در زمینه کاری خودش که برنامه تجربه را برای خریدار تجربه برگزار می‌کند.

مهمان: فرد خواهان تجربه که محصول یا همان تجربه را خریداری می‌کند و آن را به صورت حضوری یا آنلاین در کنار میزبان انجام می‌دهد.

انتخاب تجربه: در پلتفرم اکتیک به عمل خرید یا رزرو تجربه، انتخاب تجربه گفته می‌شود. پس از انتخاب تجربه‌ی مورد نظر کاربر وارد درگاه پرداخت شده و خرید خود را نهایی می‌کند.

حساب کاربری: حسابی که با ورود اطلاعات در پلتفرم اکتیک برای استفاده از خدمات توسط کاربران اعم از میزبان یا مهمان ایجاد می‌شود.

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی که در اکتیک حساب کاربری دارد.

قوانین و مقررات عمومی

قوانین نظرات و امتیازها

مهمانان اکتیک پس از انجام تجربه به برنامه‌ای که انتخاب کرده بودند امتیاز می‌دهند و نظرشان را ثبت می‌کنند. این نظرات توسط کارشناسان اکتیک بررسی می‌شود و همه نظرات مثبت و منفی در صورت عدم مغایرت با سیاست تایید نظرات اکتیک، منتشر می‌شود.

سیاست تایید نظرات در اکتیک

نظراتی که شامل محتوای حملات لفظی، محتوای غیرقانونی، محتوای تبلیغاتی و اسپم، ذکر اسم و مشخصات خصوصی افراد، شامل محتوای غیرمرتبط و یا شامل محتوای غیرقابل بررسی توسط اکتیک باشد تایید نخواهد شد.

این حق برای اکتیک محفوظ است که درصورت وجود میزبان‌های دارای امتیاز بسیار پایین و یا نظرات منفی مکرر و مداوم، حساب کاربری میزبان را به صورت موقت یا دائم مسدود کند و مطابق این بند حق اعتراض از میزبانی با شرایط مذکور سلب می‌شود.

قوانین بیمه برگزاری تجربه

برای کلیه تجربیاتی که میزبان در اکتیک تعریف و اجرا می‌کند، داشتن بیمه مرتبط مطابق قوانین و مقررات بیمه مرکزی و بخشنامه‌های مربوطه لازم است. به طوری که بیمه مذکور کلیه حوادث و خسارات احتمالی تجربه را پوشش دهد. مسئولیت داشتن بیمه مناسب به طور کامل بر عهده میزبان خواهد بود و اکتیک هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

قوانین لغو انتخاب و استرداد وجه

قوانین لغو و کنسلی تجربه پس از انتخاب

پس از انتخاب و خرید تجربه چنانچه نیاز به کنسلی تجربه داشته باشید و یا زمان و مکان برگزاری تجربه با اتفاقات غیرقابل پیشبینی ملی و عمومی تداخل داشته باشد پشتیبانی و کنسلی تجربه از سمت اکتیک با شرایط معینی صورت می‌گیرد. این شرایط و جزئیات بیشتر قوانین کنسلی را در صفحه شرایط کنسلی تجربه اکتیک بخوانید.

قوانین عودت وجه

مطابق دستورالعمل‌های پلیس فتا و سایر قوانین و مقررات کشور، کلیه وجوهی که به هر نحو پرداخت شده و به دلیل لغو تجربه مطابق قوانین و مقررات اکتیک باید به کاربر عودت گردد، صرفا و در هر شرایطی به شماره حساب و کارت مبدا (که پرداخت از آن صورت گرفته است) برگشت داده می‌شود. کاربران در هنگام پرداخت از این موضوع مطلع بوده و اکتیک در خصوص ادعاهای کاربر از جمله عدم دسترسی به حساب یا کارت مبدا مسئولیتی نخواهد داشت.

مطابق قوانین بانکی و مالی، از زمان برگشت وجه توسط اکتیک تا زمان دریافت توسط کاربر 3 روز کاری طول خواهد کشید. اکتیک در موارد مشکلات و خطاهای بانکی که سبب تاخیر در انتقال وجه باشد مسئولیتی نخواهد داشت.

قوانین حریم شخصی کاربران

ما متعهد می‌شویم که دریافت و ذخیره اطلاعات در پلتفرم اکتیک در نهایت با هدف بهبود خدمات و آسایش و امنیت تمامی کاربران (میزبان و مهمان) اتفاق می‌افتد. برای دیدن جزئیات این قوانین، شیوه‌نامه «حفاظت از حریم خصوصی کاربران» اکتیک را بخوانید.

قوانین و مقررات مربوط به میزبان

قوانین و استانداردهای برگزاری تجربه

تجربه‌هایی که توسط میزبان در پلتفرم اکتیک ثبت می‌شود لازم است دارای سطحی از استاندارد کیفی در ثبت و اجرا باشد که در ادامه می‌خوانید. درصورتی که این استانداردها در تعریف تجربه رعایت نشده باشد حق عدم انتشار یا حذف تجربه برای اکتیک محفوظ است.

 • میزبان باید دارای مهارت، دانش و توانایی کافی جهت میزبانی تجربه دقیقا مطابق با تجربه درج شده در پلتفرم باشد. در غیراینصورت مسئولیت پاسخگویی و یا جبران هرگونه اعتراض، شکایت، حادثه و رخدادی که در حین تجربه بروز کند و در نتیجه عدم توانایی میزبان در برگزاری تجربه باشد، مستقیما بر عهده میزبان بوده و اکتیک در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • مهمان حق دارد بداند چه شخص یا اشخاصی میزبان تجربه هستند. در صورتی که دوست یا شریک یا یک گروه به شما در اجرا یا مدیریت میزبانی تجربه کمک می‌کنند، این اشخاص نیز باید به عنوان هم-میزبان یا دستیار ((Co-Host در قسمت گروه تعریف شوند تا مهمانان میزبانان خود را پیش از تجربه بشناسند.
 • تجربه باید توسط شخص یا اشخاص معرفی شده در صفحه تجربه مطابق با شرایط اعلام شده برگزار گردد و واگذاری اجرای تجربه به شخص یا اشخاص ثالث بدون اطلاع قبلی در پلتفرم ممنوع می‌باشد.
 • میزبان باید تجربه را در زمان و تاریخ اعلامی تنها برای مهمانان اکتیک برگزار نماید و اجازه وارد کردن مهمانان دیگر خارج از اکتیک را ندارد.
 • میزبان باید از مقررات سلامت و امنیت که پیوسته در اکتیک به روز رسانی می‌شود تبعیت نماید.
 • میزبان متعهد می‌شود که تجربه تعریف شده را در زمان و تاریخ اعلامی مطابق با شرایط مذکور در تجربه به صورت تمام و کمال اجرا نماید و جز در موارد مجاز ، مصادیق امنیتی یا وضعیت نامساعد آب و هوایی حق لغو تجربه را نخواهند داشت.
 • هرگونه ریسک یا خطر ذاتی و یا قریب الوقوعی که تجربه ممکن است در پی داشته باشد باید قبلا توسط میزبان بررسی شده و در توضیحات تجربه نوشته شود.
 • مقدمات یا ملزومات شرکت در تجربه مانند حداقل سن، مهارت‌های لازم یا توانایی و قدرت بدنی توسط میزبان در تعریف تجربه نوشته شود.
 • هر مورد دیگری که دانستن آن برای حفظ سلامت و امنیت مهمانان ضروری است (از جمله و نه محدود به کدهای رفتاری و پوشش مناسب، تجهیزات، گواهینامه یا مدارک لازم و ...)

میزبان اکتیک همزمان با ثبت تجربه در پنل اکتیک تایید می‌نماید که ضوابط و شرایط ثبت و برگزاری استاندارد تجربه را به طور کامل مطالعه کرده و از آن آگاهی دارد. بنابراین مسئولیت هرگونه مغایرت و تخطی از استانداردها و شرایط اکتیک به عهده میزبان است.

حق عدم انتشار یا حذف تجربه‌هایی که طبق استانداردهای گفته شده ثبت نشده باشند برای اکتیک محفوظ است و اکتیک می‌تواند به دلیل عدم رعایت موارد لازم به صورت یک طرفه عمل کند.

ضمانت پایبندی به قوانین و مقررات

میزبان تعهد می‌دهد فقط تجربیاتی را برگزار کند که مغایر با قوانین جاری کشور ایران نباشد. مسئولیت بررسی قوانین و مقررات و حصول اطمینان از رعایت کلیه قوانین به عهده میزبان است.

اگر برگزاری تجربه نیازمند دریافت گواهینامه یا کسب مجوز از مراجع قانونی یا هر اقدام پیشین دیگری باشد، مسئولیت پیگیری و دریافت مجوزها به عهده میزبان است.

میزبان باید اطمینان حاصل کند که تعریف یا اجرای تجربه در هیچ شکل و فرمتی حقوق قانونی و انسانی شخص یا اشخاص ثالث را نقض نمی‌کند.

مسئولیت کلیه محتواهای منتشر شده در هر تجربه بر عهده میزبان بوده و اکتیک در خصوص نقض قوانین و مقررات و یا محتوای نامناسب مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین اکتیک این حق را به طور کامل برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت مواجهه و یا گزارش سایر کاربران در خصوص محتوای نامناسب، به طور کامل محتوا را حذف و حساب کاربری خاطی یا به صورت موقت یا دائم معلق یا مسدود نماید.

ضمانت عدم برگزاری تجربه‌های خلاف قوانین و سیاست‌های پلتفرم اکتیک
 •  اقامتگاه: تجربه‌هایی که دربردارنده اقامتگاه یا سکونت به هر شکل باشند، قابل ثبت نیستند.
 • موارد مغایر با قوانین شرعی ایران و یا مغایر با عرف جامعه ایرانی

تعریف هرگونه تجربه‌ای که دربردارنده عمل یا رفتاری باشد که مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز نباشد، ممنوع بوده و تجربه مربوطه بلافاصله پس از بررسی و یا گزارش توسط تیم اکتیک حذف خواهد شد.

در صورتی که در نتیجه‌ی عدم توضیح کامل تجربه و یا توضیح گمراه کننده آن، این تجربه توسط تیم اکتیک مورد تایید قرار بگیرد، کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری نقض قوانین تجربه و قوانین عمومی کشور با برگزار کننده تجربه بوده و علاوه بر پاسخگویی میزبان به نهادهای ذیربط و ذیصلاح، اکتیک این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که علاوه بر تعلیق حساب کاربری میزبان، راساً نیز نسبت به پیگرد قضایی رفتار میزبان و همچنین محکومیت میزبان جهت جبران ضرر و زیان‌های مادی و معنوی وارده اقدام نماید.

میزبان متخلف در این خصوص هیچگونه ادعا یا اعتراضی نخواهد داشت.

 • پایبندی به حقوق مالکیت فردی

اکتیک مجوز نقض هر نوع مصداق حقوق مالکیت فکری از جمله حقوق آثار ادبی و هنری و هرگونه محتوای حائز حق و همچنین مصادیق مالکیت صنعتی از جمله و نه محدود به علامت تجاری، نرم افزارهای رایانه‌ای، طرح صنعتی، اختراع و اسرار تجاری را به هیچ عنوان نداده و نخواهد داد و این حق را برای خود به طور کامل محفوظ می‌دارد که علاوه بر حذف آثار مذکور پس از کشف تخلف، نسبت به معرفی خاطی به مراجع ذیصلاح اقدام نماید.

 • پایبندی به حقوق و قوانین نهادهای دولتی، ارگان‌ها، شهرداری و سایر سازمان‌ها و ادارات عمومی

تجربیات اکتیک بر اساس مهارت‌های فردی برگزار می‌شود و برگزاری هرگونه تجربه که وابستگی قراردادی یا غیرقرادادی با نهادهای دولتی دارد در اکتیک ممنوع است. در صورت مشاهده این موارد حق حذف تجربه از روی پلتفرم و تعلیق حساب کاربری میزبان برای اکتیک محفوظ است.

*تنها در صورتی که میزبان مجوز، نامه و اختیارات لازم را برای برگزاری چنین تجربیاتی تحت وابستگی نهادهای دولتی دارد که مدارک و مستندات قابل قبولی ارائه دهد و نهایتا مسئولیت برگزاری چنین تجربه‌هایی هم به عهده میزبان خواهد بود.

ضمانت کیفیت اجرای تجربه

میزبان اکتیک متعهد می‌شود که برای برگزاری تجربه مطابق استانداردهای کیفی تعریف شده از سمت پلتفرم نهایت تلاش و همکاری را داشته باشد. در صورت مشاهده عدم کیفیت کافی در تعریف تجربه، حق عدم انتشار تجربه یا مسدود کردن حساب کاربری میزبان برای اکتیک محفوظ است.

ضمانت عدم مغایرت تجربه

اگر در نظرات مهمان و یا از طریق سایر کانال‌های رسمی اکتیک که مهمان به آن‌ها دسترسی دارد مستنداتی ارائه شود که تجربه ارائه شده با تجربه ثبت شده در پلتفرم مغایرت داشته است، این حق برای اکتیک محفوظ است که حساب کاربری میزبان را به صورت موقت یا دائم مسدود کند و مطابق این بند حق اعتراض از میزبانی با شرایط مذکور سلب می‌شود.

ضمانت پذیرش مهمان

حق انتخاب تاریخ و ساعت برگزاری تجربه برای میزبان محفوظ است. پس از تعریف تجربه توسط میزبان در پلتفرم و انتخاب تاریخ و ساعت برگزاری، تجربه به کاربران مهمان اکتیک ارائه خواهد شد و میزبان موظف است در آن تاریخ و ساعت پذیرای مهمان باشد.

مسئولیت تجهیزات برگزاری تجربه

مسئولیت تمامی تجهیزات و ملزومات مورد استفاده در برگزاری تجربه به عهده میزبان است. میزبان اکتیک متعهد می‌شود که سلامت و کارآیی تجهیزات را از قبل بررسی کند. همینطور تجهیزاتی که توسط میزبان از مهمان خواسته شده، پیش از شروع برنامه توسط میزبان بررسی می‌شود. مسئولیت هرگونه خطر و حادثه و جبران خسارت آسیب‌های وارد شده به عهده میزبان خواهد بود.

*در موارد خاص طبق ضوابط قانونی عمل می‌شود.

مسئولیت احراز هویت

در صورتی که یک تجربه ماهیت فنی یا تخصصی داشته باشد به صورتی که جهت برگزاری آن نیاز به گواهینامه، مدرک یا مجوز خاصی از طرف میزبان باشد، میزبان موظف است شرایط زیر را برای تعریف تجربه روی پلتفرم رعایت کند:

بارگزاری مدارک خواسته شده: 1 – مدارک معتبر با تاریخ انقضای طولانی مدت 2 – تطابق اسامی روی مدارک با مشخصات پروفایل میزبان 3 – تطابق مدارک با الزامات مورد نیاز انجام تجربه در اکتیک 4 – خوانا بودن محتوا و عکس‌های مدارک

بدیهی است در صورت عدم رعایت چنین شروطی برای تعریف تجربیات این چنینی روی پلتفرم اکتیک، حق عدم انتشار یا حذف تجربه برای اکتیک محفوظ است.

قوانین و مقررات مربوط به مهمان

مسئولیت انتخاب تجربه
 • هنگام انتخاب و پرداخت هزینه تجربه مهمان موظف است اطلاعات تجربه را کامل مطالعه کند و با علم و آگاهی کامل اقدام نماید. بنابراین مواردی مانند توانایی جسمی و روحی، تجهیزات و مهارت‌ها توسط خود مهمان بررسی می‌شود و امکان شرکت در تجربه را شخصا تایید می‌کند. بنابراین اکتیک در انتخاب نادرست تجربه توسط مهمان و ایجاد مشکل یا خسارت مسئولیتی نخواهد داشت.
 • مهمان همزمان با شرکت در یک تجربه قبول و تایید می‌کند که در کمال صحت و سلامت عقل و با اراده آزاد، کلیه مخاطرات احتمالی معلوم و یا نامعلوم مربوط به تجربه را از جمله بیماری، صدمه بدنی، خسارات مالی و یا جانی به طور کامل بررسی و مطالعه نموده است و آن را خواهد پذیرفت. خواه خطرات ناشی از سهل‌انگاری و بی‌مبالاتی میزبان یا دیگری باشد، خواه در نتیجه تجهیزات و ملزومات به کارگرفته شده در تجربه ایجاد گردد و یا در نتیجه هر موضوع دیگری باشد، مسئولیت کامل و تمام و کمال موارد مذکور را پذیرفته و هیچ ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.
 • مهمان تعهد می‌دهد که کلیه اطلاعاتی که برای ثبت نام در اکتیک یا انتخاب تجربه ارائه می‌کند متعلق به خودش باشد:

تجربه خریداری شده صرفاً به نام و توسط شخصی که تجربه به نام ایشان خریداری شده است، قابل استفاده خواهد بود.

کاربر می تواند برای همراه/همراهان خود نیز اقدام به خرید تجربه نماید. در این صورت نیز ورود اطلاعات میهمانان برای شرکت در تجربه الزامی خواهد بود.

همچنین در صورت داشتن همراه اضافه بر تعداد خریداری شده و یا با اطلاعات مغایر و یا شرکت فردی غیر از میهمان اصلی، حق عدم ارائه تجربه به افراد مذکور برای میزبان محفوظ خواهد بود.

احتمال تغییر قوانین و مقررات

اکتیک حق تغییر، ویرایش، حذف یا تکمیل قوانین و مقررات را در هر زمان برای خود محفوظ می‌دارد. میزبان و مهمان همزمان با تعریف تجربه یا انتخاب تجربه تمامی قوانین و مقررات فعلی و یا تغییر یافته را خواهند پذیرفت.